این روزها خانمهای خانه دار سفره های شام مهمانی خود را با انواع فینگرفود، سالاد و دسر تزئین می کنند.تزئینات غذا برای زیبایی بخشی به میزهای شام مهمانی بسیار اهمیت دارد.فرقی نمی کند که سفره ای رنگین بر روی زمین پهن شده باشد و یا میز اوپن آشپزخانه برای میزبانی از مهمانان آماده شده باشد وصندلیهای بار چوبی به دور آن،تنها کافی است اندکی حوصله و سلیقه به خرج بدهید تا سفره ی شما به یادماندنی و هوس انگیز بشود.حال اگر مهمانی شامی در پیش دارید،به شما یک مدل فینگرفود زیبا و هوس انگیز را آموزش می دهیم تا سفره ی شام شما را زیبا و دلربا کند.

فینگرفود کلوچه گوشت

فینگرفود کلوچه گوشت

آموزش کلوچه ی گوشت

مواد مورد نیاز برای خمیر کلوچه
تخم مرغ : ۲ عدد
روغن مایع : نصف پیمانه
ماست : نصف پیمانه
بیکینگ پودر: یک قاشق مربا خوری
زعفران دم کرده : مقداری
آرد : یک پیمانه سرخالی
نمک : یک قاشق مربا خوری
آویشن یا ادویه دلخواه: به میزان لازم
کنجد : مقداری

طرز تهیه خمیر کلوچه :تخم مرغ و نمک و ادویه رو خوب مخلوط کرده و پس از آن روغن را به مواد اضافه کنید. ماست و بیکینگ پودر ر هم با یکدیگر مخلوط کرده و به مایع تخم مرغ اضافه کنید.در آخر نیز آرد و زعفران را افزوده و خوب مخلوط کنید تا خمیر بدست آمده غلظتی مثل فرنی پیدا کند.

مواد مورد نیاز برای میان کلوچه

پیاز ریز شده : ۲ عدد
گوشت چرخ کرده : ۲۰۰ گرم
سیر ریز شده : ۳ حبه
فلفل دلمه ای خرد شده: یک عدد کوچک
ریحان تازه خرد شده: دو قاشق غذاخوری
هویج رنده شده : یک عدد متوسط
رب گوجه فرنگی : یک قاشق غذاخوری
ادویه دلخواه : مقداری
طرزتهیه مواد گوشتی:ابتدا پیاز را نگینی خرد کرده تفت بدهید.سپس سیر را له کرده و به آن اضافه کنید و خوب تفت بدهید تا عطر سیر بلند شود. پس از آن گوشت رو افزوده،به خوبی تفت بدهید. پس از اینکه گوشت از خامی خارج شد فلفل دلمه ای ، هویج ، نمک ، ادویه و رب رو افزوده ۱۰و دقیقه تفت بدهید. در آخر هم ریحان رو افزوده مخلوط کرده و مواد را از روی حرارت بردارید.

فینگرفود کلوچه گوشت

فینگرفود کلوچه گوشت

مرحله آخر تهیه کلوچه گوشت

ابتدا ساندویج ساز را گرم کنید.برای تهیه ی این فینگرفود نیازی نیست که آنرا کنید .کمی کنجد در هر خانه ی ساندویچ ساز بریزید و در هر خانه یک قاشق از خمیر ریخته و روی هر کدوم یک قاشق ازمایع گوشتی بریزید.مجددا روی آنها یک قاشق خمیر بریزید و روی آن کنجد بپاشید.
ساندویج ساز را بسته و حدود سه دقیقه کلوچه ها را بپزید.ممکن است این زمان کمی بیشتر یا کمتر بشود فقط بایستی کلوچه ها خوب طلایی بشوند.کلوچه ی گوشت شما حاضر است.آنرا در ظرف زیبای خود بچینید و به زیبایی تزئین کنید.سفره ی شام شما زیباتر از همیشه خواهد شد.

فینگرفود کلوچه گوشت

فینگرفود کلوچه گوشت

فینگرفود کلوچه گوشت

فینگرفود کلوچه گوشت