یکی از غذاهای بسیار خوشمزه ای که طرفداران بسیاری دارد، کوفته است. اما این کوفته به سبک های مختلفی تهیه میشود که معروفترین آن به دست خانم های آذری تهیه میشود. اما در این مطلب ما امروز قصد داریم تا این کوفته را به شیوه ی سوئدی ها آموزش دهیم . کوفته یک غذای سنتی است اما در این شیوه ی پخت از این غذای سنتی یک شیوه ی مدرن و عجیب به دست می آید که البته ممکن است با ذائقه ی ما تفاوت داشته باشد.
برای اینکه اینکوفته ی خوشمزه را تهیه کنید به مواد زیر احتیاج دارید:

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده 1 کیلو
فلفل دلمه 3 عدد
برنج مقداری
جعفری مقداری
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم
گوجه فرنگی 4 عدد
آرد سوخاری 1 پیمانه
پیاز کوچک 2 عدد
رب گوجه فرنگی 2 قاشق
روغن سرخ کردنی

 و اما طرز تهیه کوفته سوئدی :
در ابتدا میبایست جعفری ها را با آب سرد بشویید و بگذارید تا آب آنها گرفته شود. سپس آنها را در غذا ساز ریخته و آنها را خرد کنید. حال گوشت چرخ کرده را به همراه جعفری مخلوط کنید.
طی این مراحل، برنج را نیم پز کنید، هنگامی که کمی پختند، آنها را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. حال فلفل دلمه و گوجه فرنگی ها را خرد کنید و در غذاساز بریزید . بعد از آن ، آنها را به مواد اضافه کنید. به آن نمک و فلفل و زردچوبه بزنید و به کمک دست آن را ورز دهید.
دقت کنید، اگر مواد شما چسبندگی ندارد، میتوانید کمی آرد سوخاری به موادتان اضافه کنید. سپس آنها را به شکل گلوگه هایی در آورده و در آرد سوخاری بغلطانید. وقتی همه کوفته‌ها آماده برای سرخ کردن شدند، یک تابه بردارید و روغن سرخ کردنی را در آن ریخته و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود.

کوفته ها را در روغن داغ سرخ کنید و بعد از آنکه یک سمت آن سرخ شد ، آنها را بچرخانید و آن سمتش را سرخ کنید تا تمام سطح آن سرخ شود. پس از سرخ شدن آن‌ها را روی حوله کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی گرفته شود. پیاز را خلالی خرد کرده سرخ کنید.
حال نوبت به آن میرسد که رب گوجه فرنگی را به آنها اضافه کنید. بعد از آن کمی آب به آن افزوده تا کمی رقیق شود. بعد از آن کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید، بگذارید تا هم خامی رب گوجه گرفته شود و هم آب آن تبخیر شود. پس از آن، کوفته‌ها را در ظرفی چیده، سس آماده شده را روی آن بریزید و سرو کنید.