کوفته جز غذاهایی است که اگر بد درست شود، کل آشپزی یک خانم/آقا را زیر سوال می برد و اگر خوب باشد، تصور یک آشپزی حرفه ای را در ذهن تداعی می کند. برخلاف تصور، درست کردن کوفته ها اصلا سخت نیست و تنها کاری که باید انجام شود تکیه بر دستور پخت و عدم ایجاد تغییرات دلخواه به آن است. کوفته همدانی هم جز کوفته های است که هم ساده است و هم بسیار خوشمزه. این غذای لذیذ را در زمان کمی تهیه کنید و با غرور از دستپخت خوبتان، به صندلی اپن تکیه بزنید و دیگر اعضا را به صرف یک غذای خوشمزه و منحصر به فرد دعوت کنید.

مواد لازم:

گوشت گوسفند یک کیلو
لپه ۲۵۰ گرم
پیاز ۱عدد بزرگ بای داخل کوفته و کمی سرخ کرده برای سس کوفته
نخود نیم کیلو
تخم مرغ یک دانه
برنج نصف پیمانه
نمک، فلفل، زرد چوبه آرده نخودچی دو قاشق غذاخوری
مواد میانی: تخم مرغ پخته، الو، گردو، پیاز تفت داده

تهیه
ابتدا گوشت و پیاز میکس  کرده و بعد نخود، لپه،  برنج پخته را نیز با آنها میکس می کنیم. مواد را خوب ورز می دهیم(به مدت 10 دقیقه). از مواد هر اندازه که خواستیم برداشته ، آن را باز می کنیم از مواد میانی هر کدام را که دوست داریم می گذاریم و بعد آن را توی دست گرد کرده و توی قابلمه که از قبل جوش آمده می گذاریم. آب توی قابلمه درواقع سس کوفته است و شامل آب جوش و کمی نمک، فلفل، زرد چوبه و کمی رب گوجه فرنگی و پیازداغ می شود. بسته به بزرگی کوفته، مدت زمان پخت را تخمین می زنیم.
اگر تجربه باز شدن کوفته را دارید، قبل از در آب گذاشتن، آنها را کمی سرخ کنید تا بافت رویی منسجم شود و دیگر کوفته ها وا نمی روند. کمی آب لیمو ، بسته به ذائقه، می تواند در آخر روی کوفته ها ریخته شود.

کوفته همدانی