اگر از خانواده کوکوها فقط کوکو سبزی و کوکو سیب زمینی را می‌ شناسید، کوکوی پیازچه می‌ تواند تنوعی به منوی غذایی شما بدهد. این کوکو به هر سبکی که درست شود بخاطر عطر پیازچه اش، طعمی بی نظیر دارد و غذایی بسیار خوشمزه بحساب می آید. اما آموزش آشپزی ایرانی  امروز، ” کوکوی پیازچه کرمانشاهی” است.

مواد لازم برای تهیه کوکوی پیازچه کرمانشاهی

سیب زمینی آب پز      2 عدد
پیاز     1 عدد
پیازچه      200 گرم
تخم مرغ     1 عدد
نمک، زردچوبه و فلفل سیاه     به میزان لازم

برخی سیب زمینی کوکو را رنده می کنند. خوشمزه ترین حالت درست کردن این کوکو، به صورت آب پز است. سیب زمینی‌ های آبپز را رنده کنید و آنها را در ظرفی مناسب بریزید. حالا پیاز را رنده کنید، نیمی از آب آن را بگیرید و به سیب زمینی ها اضافه کنید. با رنده ریز، پیاز را رنده کنید تا در بافت کوکو دیده نشود.
پیازچه ها را نگینی و خیلی ریز خرد کنید و به موادتان اضافه کنید. تخم مرغ، نمک، فلفل و زردچوبه را هم بریزید و خوب هم بزنید. کمی پودر سیر هم به دلخواه می تواند در کنار پیازچه خوب شود. اگر دوست دارید کوکوی شما رنگی زیباتر بگیرد، نوک قاشق زعفران دم کرده هم می توانید اضافه کنید.
در تابه‌ ای روغن بریزید و آن را روی حرارت بگذارید تا کاملا داغ شود. از مایه کوکو یک قاشق غذاخوری بردارید و در روغن بریزید یا با قالب دلخواه ، شکل زده و بعد سرخ کنید.

کوکوی پیازچه

کوکوی پیازچه