یکی از وسایلی که امروز در بسیاری از شبکه های اجتماعی تبلیغ می شود، فیجت اسپینر است. وسیه ای که شبیه به یک پنکه سقفی اما در سایز کوچک است که برای رفع سراسیمگی های ناشی از مشغله های فکری طراحی و ساخته شده است.
آشپزهای خلاق هم از این موضوع استفاده کرده اند و کوکی های کوچک و خوشمزه ای به شکل فیجت اسپینر تهیه کرده اند. در ادامه ی مطلب طرز تهیه ی این کوکی های بامزه را قرار داده ایم.

مواد لازم

۲٫۵ پیمانه آرد کامل
¾ پیمانه شکر
¼ قاشق چایخوری نمک
۱ پیمانه کره (در دمای اتاق)
۲ قاشق چایخوری عصاره وانیل
۱ قاشق غذاخوری پنیر خامه ای
رویال آیسینگ* در رنگ های گوناگون

طرز تهیه
در ابتدا فر را در دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار داده و روشن کنید. سپس کاسه ای بزرگ آورده ، آرد، شکر و نمک را با یکدیگر و با استفاده از قاشق چوبی مخلوط کنید.
کره نرم شده را به این مخلوط اضافه کرده و خوب هم بزنید تا شکل کرم پیدا کند. پنیر خامه ای را بیفزایید و هم بزنید تا خمیر گلوله ای شکل شود.
خمیر تهیه شدتان را از کاسه بیرون آورید و آن را روی سطج صاف ریخته و ورز دهید تا نرم و یکدست شو. سپس آن را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و به مدت ۳۰ دقیقه درون یخچال قرار دهید.
با استفاده از وردنه خمیر را پهن کنید و سپس آنها را به شکل فیجت اسپینر سه پره برش دهید. برای قسمت گرد وسط فیجیت اسپینر می توانید از نی پلاستیکی نوشابه استفاده کنید.
اضافی خمیر را ورز دهید. سپس آن را با قطر زیاد صاف کنید و با استفاده از نی قالب بزنید تا اهرم میانی اسپینر را شکل دهد.
آنها را برای مدت 15 دقیقه ر فر قرار دهید تا بپزد و طلایی شود. بعد از آنکه کوکی ها خنک شدند، روی آن ها را با رویال آیسینگ های رنگی تزئین کنید.
برای سرهم کردن فیجت اسپینر، اهرم را در بخش میانی فیجت بگذارید. قسمت دایره ای را با استفاده از کمی آیسینگ به اهرم بچسبانید. پس از خشک شدن، آن را در مرکز فیجت بگذارید.
این کار را با بقیه مواد تکرار کنید.

طرز تهیه رویال آیسینگ

مواد لازم

۲ عدد سفیده تخم مرغ
۲ پیمانه پودر قند
۱ قاشق چایخوری آب لیموترش

طرز تهیه

ابتدا سفیده ها را با آب لیمو مخلوط کنید.
سپس به تدریج پودر قند را بیفزایید و هم بزنید تا غلیظ شود.
آن را درون ظروف مجزا ریخته و یک قطره رنگ غذا به هر کدام بیفزایید تا رنگی های متنوعی در اختیار داشته باشید.