یکی از خوراکی های خوشمزه ای که احتمالا از علاقه مندان به شکلات زیاد نامش را شنیده اید، کیت کت است. این ویفیر شکلاتی ، بسیار ترد و خوشمزه است. اما آیا می دانید کرم داخلی ویفرهای کیت کت از چه موادی تشکیل شده است؟
این بار که کیت کت خریدید، بعد از یک گاز، نگاه کنید.  توجه کنید که کرم داخلی این ویفر شکلاتی سفید رنگ است. همین کرم سفید رنگ، طعم بسیار عالی و خوشمزه ای به این خوراکی بخشیده است که در کنار بافت ترد و کرانچی که دارد، آن را به یک شکلات محبوب تبدیل کرده است.

روزیاتو | کیت کت

روزیاتو | کیت کت

 

کرم کیت کت

جالب است بدانید که این کرم سفید رنگ، در واقع همان کیت کت خرد شده است که در میان ویفر گنجانده شده است. لابد از خود میپرسید این کیت کت های خرد شده از کجا می آیند؟
جای نگرانی نیست. همانطور که میدانید، تمامی این بیسکوئیت ها در حین تولید، سالم از آب در نمی آیند و ممکن است در حین چرخه ی تولید شکسته شوند و یا فرم خود را از دست دهند.
برای همین این بیسکوئیت های بد فرم توسط تکنسین ها از نمونه های سالم جدا می شوند، چرا که یک تولید کننده خوب می داند که یک مصرف کننده هرگز دوست ندارند که یک شکلات کج و کوله و بد ترکیب به دستش برسد و بخورد.
حال این ویفر های جدا شده دوباره به چرخه تولید بازگردانده می شوند و به شکل خمیر در آورده می شوند و دست آخر به عنوان لایه ی خمیری میانی کیت کت از آنها استفاده خواهد شد.