چه حسی به شما دست می دهد وقتی روی صندلی کانتر یک کافه منتظر حاضر شدن سفارشتان نشسته اید، پس از حاضر شدن یک قطره آب جلوی شما بگذارند؟! قطعا ناراحت می شوید اما در ژاپن ممکن است این قطره آب یک دسر خوش مزه باشد که برای شما حاضر کرده اند!

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی

ژاپنی ها با آن هوش و ذکاوت مثال زدنی شان پدید آورنده ی بسیاری از ایده ها و خلاقیتها در دنیا هستند. خلاقیت و نو آوری ژاپنی در رستوران داری هم به وفور مشاهده می شود.

حتما در مطالب قبلی ویکی فودز رستورانی در ژاپن که به جای استفاده از صندلی کانتر از ننو در فضای کافه اش بهره برده را خاطرتان است. یا رستورانی که گارسونش یک میمون زبر و زرنگ است را در مطلب “رستوران ژاپنی با میمونهای گارسون” دنبال کرده اید.

ایده ی ژاپنی ها در رستوران داری به اینجا ختم نمی شود و حالا دسر آب در ژاپن حسابی در فضای مجازی سر و صدا به پا کرده است.

دسر آب ژاپنی

مدتی است در فضای مجازی تصاویر دسر آب بین کاربران دست به دست می چرخد. دسر آب یک کیک شفاف به شکل قطره ی آب است که توسط ژاپنی های خلاق پدید آمده است.

این دسر قطره مانند برای نخستین بار توسط یک قناد ژاپنی در “یاماناشی” پخته و سرو شد. این دسر خیلی مورد توجه واقع نشد تا اینکه چندی پیش یکی از کاربران توییتر عکسی از یک کیک آب به شکل گربه ی خوابیده را توییت کرد. پس از انتشار این تصویر توسط میتیریوکا، این دسر حسابی مورد توجه کاربران اینترنت واقع شد تا جایی که تاکنون بیش از 23 هزار لایک خورده و 19 هزار بار بازنشر شده است.

اما دسر شگفتی ساز این روزهای شبکه های مجازی از مواد ساده ای تشکیل شده است. مواد تشکیل دهنده ی این دسر چیزی نیست جز آب، شکر و پودر آگار ژاپنی که در کنار هم این کیکهای شفاف و عجیب را خلق کرده اند. همین ترکیب جالب سبب خلق دسر شفافی شده است که در کنار زیبایی از طعم بسیار خوبی برخوردار است. در ادامه تصاویر کیک آب را برای شما علاقه مندان قرار می دهیم:

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی

کیک آب ژاپنی