تورمجازی آلمان با این کیک آلمانی

ترکیب سیب و دارچین، ترکیبی دوست داشتنی و بسیار خوشمزه است. در کیک سیب آلمانی شما مزه ای منحصر به فرد از مواد را می چشید. این کیک در 15 دقیقه کار آماده سازی اش تمام می شود و 45 دقیقه ای هم می پزد.

مواد لازم

آرد  1 فنجان
بکینگ پودر  2 ق چ
نمک  1 ق چ
پودر دارچین  سه چهارم ق چ
جوز هندی رنده شده  یک چهارم ق چ
کره هم دما با اتاق  نصف فنجان
شکر قهوه ای تیره  نصف فنجان
شکر  یک سوم فنجان
تخم مرغ کمی زده شده  2 عدد بزرگ
عصاره وانیل  1 ق چ
سیب باریک اسلایس شده  1 عدد بزرگ
شکر  یک چهارم فنجان
پودر دارچین  نصف ق چ
پودر شکر  برای تزئین

فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . یک قالب مربعی شکل با ابعاد 20 سانتی را با کاغذ روغنی بپوشانید به طوریکه از دو طرف کاغذ اضافه باشد. روی کاغذ را  کمی چرب کرده کناری بگذارید .
آرد ، بکینگ پودر ، نمک ، دارچین و جوز هندی را مخلوط کرده کنار بگذارید . سپس کره نرم ، شکر قهوه ای و شکر را مخلوط کرده، هم بزنید. تخم مرغ و وانیل را نیز اضافه کرده و هم بزنید تا یکدست شوند . مخلوط آرد را که پیش تر آماده کرده اید، را اضافه کرده هم بزنید تا زمانی که همه مواد ترکیب شده و یکدست شوند . خمیر را به قالبی که آماده کرده بودید منتقل نموده و روی آن را صاف کنید.
سیب ها را در کاسه ای کاملا به شکر و دارچین آغشته کنید و مطابق تصویر روی خمیر کیک با کمی فاصله از دیواره ها بچینید باقیمانده ی شکر و دارچین را هم رویشان بپاشید .

کیک سیب آلمانی

کیک سیب آلمانی

کیک سیب را به مدت 40 – 45 دقیقه در فر بگذارید بپزد . کیک را از فر بیرون بیاورید و 10 دقیقه کنار بگذارید تا خنک شود . قبل از سرو به میزان دلخواه پودر شکر روی کیک بپاشید و سپس برش بزنید .