هیچ چیز به اندازه فینگر فودهای خوشمزه و دسرهای رنگارنگ نمی تواند میز غذاخوری چوبی مهمانی تان را زیبا نشان دهد. تنوع رنگ، مزه و ظاهری جدید آنچیزی است که فینگرفودها و دسرها به میز غذاخوری شما می بخشند.
دسری که امروز آموزش می دهیم، هم مزه ای جدید و لذیذ دارد و هم ظاهری دلربا و جذاب. از تهیه این دسر لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه کیک گردو و لیمو

2 پیمانه آرد سفید
نصف پیمانه پودر قند
دو قاشق غذاخوری آرد ذرت
یک چهارم قاشق غذاخوری نمک
سه چهارم + نصف پیمانه کره
نصف cornstarch  گردو ریز شده
4 عدد تخم مرغ (کمی زده شود)
4 عدد زده تخم مرغ
یک و یک سوم پیمانه شکر ریز دانه
یک و نیم قاشق غذاخوری پوست لیموی ریز رنده شده
یک پیمانه آب لیموی تازه
برش های نازک لیمو (اختیاری)

طرز تهیه

تهیه این کیک بسیار ساده است و وقت زیادی هم نمی خواهد. پیش از شروع کار، فر را با دمای 175 درجه سانتی گراد روشن کنید و بگذارید تا خوب گرم شود. سپس سطح یک ظرف لبه دار را با فویل بپوشانید به صورتی که فویل روی لبه های آن هم بیاید و آن را با لایه ای از روغن بپوشانید.
برای درست کردن لایه زیرین کیک در کاسه ای آرد، پودر قند، آرد ذرت و یک چهارم قاشق نمک تان را بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید. سپس سه چهارم پیمانه کره تان را اضافه کنید و آنقدر ورز دهید تا خمیری نرم درست شود. گردو را اضافه کنید.
مواد درست شده را داخل ظرف فویل پیچ بریزید و آن را با پشت قاشق فشار دهید تا سطحی صاف و یکدست ایجاد شود. ظرف تان را داخل فر گذاشته و پس از 20 دقیقه آن را در آورید. فر را خاموش نکنید هنون به آن احتیاج دارید. دمای آن را ده درجه کم کنید.
برای سس روی کیک در ظرفی، تخم مرغ ها، زرده ها، شکر، پوست لیمو، آب لیمو و یک پینچ نمک را ریخته و مخلوط کنید. سپس نصف پیمانه کره را هم اضافه کنید. ظرف را روی شعله متوسط قرار داده و به مدت 10 دقیقه مرتبا هم بزنید. مایع شما کمی سفت می شود. اکنون وقت آنست که این مایع را روی خمیر بریزید. اگر پوست لیمو دوست ندارید آن را از صافی رد کنید در غیر این صورت، مایع را به آرامی روی خمیر پخش کنید.
در حدود 10 دقیقه ظرف را دوباره در فر بگذارید. پس از آماده شدن آنها را ریده و در صورت تمایل برش کوچکی لیمو روی هر یک از آنها قرار دهید.

کیک گردو و لیمو

کیک گردو و لیمو