به هر شهر از سرزمینمان ایران سفر کنیم و سر سفره شان بنشینیم، با غذاهای مختلفی رو به رو میشویم که بسیار خوشمزه هستند. امروز به خطه ی شمالی کشور میرویم و شما را با یک پلوی خوشمزه و البته کم کالری شمالی آشنا میکنیم. پس با ویکی فودز همراه شوید.
قبل از آنکه به طریقه ی پخت این پلو بپردازیم، باید به این نکته اشاره کنیم که پایه ی این پلو از کدو است پس این غذا برای علاقه مندان به کدو مناسب است. این پلوی ساده، کدو پلو نام دارد و غذای سنتی آمل است که محلی ها به آن کی پلا هم میگویند. در این شهر کدو را با برنج مخلوط میکنند و این غذای خوشمزه را آماده میکنند.

برای تهیه ی این غذا به 60 دقیقه زمان و مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای تهیه ی کی پلا:

پیاز متوسط ::: 2 عدد

کدو مکعبی خرد شده ::: 200 تا 300 گرم

سیر له شده ::: 4 تا 6 عدد

نمک، زردچوبه و دارچین ::: به میزان لازم

سینه مرغ ::: 1/4 عدد

و اما طرز تهیه ی کی پلا:

آملی ها این غذا را بدون گوشت درست میکنند اما ما به شما توصیه میکنیم تا کمی سینه مرغ قیمه شده به این غذا اضافه کنید. پس در ابتدا یک چهارم سینه مرغ را قیمه کنید و با نمک، پیاز و زردچوبه تفت دهید و به همراه یک لیوان آب بپزید و صبر کنید تا تمامی آب آن تبخیر شود.
حال به سراغ پیاز بروید. پیازها را ریز خرد کنید و آنها را کمی سرخ کنید. سیر له شده را نیز به پیاز اضافه کنید و دوباره کمی تفت دهید. بعد میبایست کدوهای خرد شده را به این مخلوط اضافه کنید و تفت دهید، سپس کمی زرد چوبه و دارچین نیز به آن اضافه کنید.
حال میبایست حرارت را کم کرده و سینه مرغ آماده شده را نیز به کدو اضافه کنید. در ظرف را گذاشته و صبر کنید تا این مخلوط با یکدیگر به آرامی بپزد، اما نه آنقدر که گوشت و کدو ها له شوند. غذا را بچشید اگر از طعمش راضی نبودید، کمی شکر به آن اضافه کنید، سپس لایه ای برنج و لایه ای از این مخلوط بکشید . آنقدر این کار را ادامه دهید تا مخلوط تمام شود. در آخر مقداری برنج زعفرانی درست کنید و روی برنج سفید ریخته و سپس کدو اضافه کنید. این غذای آملی بسیار ساده است و در عین حال خوشمزه و البته کم کالری. امیدواریم که از طعم این غذا لذت ببرید.