دسری که امروز قصد معرفی آن را داریم، دسر شیرین هندی است که بسیار شبیه به بامیه است. البته مواد تشکیل دهنده ی آن و حتی طعم آن نیز با بامیه فرق دارد.

 

گلاب جامون هندی

گلاب جامون هندی

 

گلاب جامون هندی

 

 

مواد لازم

 

 

برای دونات:

 

۲۰۰ گرم شیر خشک
۱۰۰ گرم آرد
۱ قاشق غذاخوری سمولینا
۱ قاشق چایخوری جوش شیرین
۱ قاشق چایخوری آب لیموترش
۵۰ میلی لیتر کره آب شده
۳۰۰ میلی لیتر شیر

 

برای سیروپ:

 

۳۰۰ گرم شکر
۲۰۰ میلی لیتر آب
مقدار کمی زعفران

 

برای تزئین:

 

بادام بو داده و خرد شده
پودر پسته

 

طرز تهیه

در ابتدا کاسه ای بزرگ آورده و شیرخشک، آرد، سمولینا، جوش شیرین، آب لیموترش، کره آب شده و شیر را درون آن ریخته و خوب با یکدیگر مخلوط کنید.
سپس روی آن پلاستیک بکشید و برای مدت 15 دقیقه آن را کنار بگذارید تا خیسی موادتان گرفته شود. سپس به اندازه ی یک نارنگی از این خمیر بردارید و در دستتان قلقلی کنید. این کار را با تمام مواد انجام دهید تا تمام شود.
سپس قابلمه ای متوسط آورده و روغن سرخ کردنی( روغن تخمه آفتابگردان ) درون آن بریزید و آن را روی شعلع زیاد بگذارید تا به دمای 160 درجه سانتی گراد برسد و داغ شود.
حال دونات ها را برای مدت 4 دقیقه درون روغن سرخ کنید. آن ها را در روغن هم بزنید تا همه طرف دونات طلایی شود. با استفاده از الک فلزی یا کفگیر آبکشی، دونات های سرخ شده را روی دستمال کاغذی حوله ای قرار دهید تا روغن اضافه آن ها گرفته شود.
حال قابلمه ا کوچک آورده و شکر، آب و زعفران را درون آن ریخته و با یکدیگر مخلوط کنید. سپس آن ها را روی حرارت ملایم ه بزنید تا زمای که شربت غلیظی تهیه شود. سپس دونات های سرخ شده را درون سیروپ بریزید تا شربت را به طور کامل به خود جذب کنند.
یک ساعت آن ها را درون شربت بگذارید و سپس آنها را روی آبکش قرار دهید تا شربت اضافه ی آن گرفته شود. سپس آنها را با پودر پسته و بادام تزئین کنید.