ریزوتو مرغ و قارچ نام غذاییست که امروز برای آموزش انتخاب کرده ایم. اگر شما میخواهید از اعضای خانه که گرسنه و چشم انتظار روی صندلی های اپن آشپزخانه نشسته اند با یک غذای جدید پذیرایی کنید، ریزوتو مرغ و قارچ یک انتخاب مناسب خواهد بود.
و اما مواد لازم برای تهیه ی این غذا:

۵۰ گرم کره
۸۵ گرم گوشت
۱ عدد پیاز بزرگ (خرد شده)
۲۵۰ گرم قارچ (خرد شده)
۳۰۰ گرم برنج ریزوتو
۱۱۳ گرم عصاره مرغ گرم
۱۵۰ میلی گرم سرکه سفید
۱۴۰ گرم مرغ پخته (خرد شده)
۵۰ گرم پنیر رنده شده پارمیسان
مقداری جعفری خرد شده

وطرز تهیه:
قابلمه ای بزرگ آماده کنید و کره را داخل آن انداخته و گرم کنید. سپس گوشت های خرد شده و ریز شده را به آن اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه روی حرارت کم سرخ کنید. بعد از آن نوبت به اضافه کردن پیاز میرسد، پیازها را به گوشت اضافه کنید و 10 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند.
در مرحله ی بعد قارچ ها را اضافه کنید و 5 دقیقه تفت دهید. سپس برنج را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه و تا زمانی که نیمه شفاف شد به طبخ ادامه دهید. حالا سرکه را اضافه کرده و اجازه دهید در اثر حرارت حباب بزند.
یک چهارم از عصاره را داخل قابلمه ریخته و اجازه دهید برای ۲۰ دقیقه بجوشد. پخت را به این صورت ادامه دهید که عصاره بیشتری اضافه کرده تا جذب شود. بهترین روش این است که این کار را در سه مرحله انجام دهید تا زمانی که برنج بپزد و عصاره را به طور کامل جذب کند. در آخر این مخلوط باید به شکل خامه باشد.
برنج پخته را هم زده و از روی حرارت بردارید. پنیر پارمیسان و جعفری را نیز اضافه کنید، درب ظرف را گذاشته و اجازه دهید ۵ دقیقه به همان حالت بماند تا مایع بیشتری جذب برنج شود. غذا را بچشید. در صورت تمایل میتوانید از پنیر بیشتری نیز استفاده کنید.