بخش آموزش غذای امروز متعلق به ناچوی مرغ با سس باربیکیو است. این غذا یک غذای مکزیکی و البته بسیار خوشمزه است و با مخلفات سبکی که دارد گزینه ای مناسب برای وعده ی شام محسوب می شود.

ناچوی مرغ با سس باربیکیو

ناچوی مرغ با سس باربیکیو

برای پخت این غذا برای 4 نفر به مواد زیر نیاز دارید:

۱ قاشق غذاخوری روغن کانولا
۲ عدد سینه مرغ
نصف قاشق غذاخوری نمک
نصف قاشق غذاخوری فلفل سیاه
۱ قاشق غذاخوری  پودر سیر
۱ قاشق غذاخوری پودر چیلی
سه چهارم پیمانه سس باربیکیو
یک بسته چیپس تورتیلا
۲ پیمانه پنیر رنده شده
نصف یک عدد پیاز قرمز خرد شده
۱ عدد گوجه فرنگی خرد شده
۸ ورقه بیکن
۲ قاشق غذاخوری جعفری خرد شده

برای تزئین کردن آن نیز به این مواد نیاز دارید:

نصف پیمانه خامه ترش
یک عدد آووکادو خرد شده

طرز تهیه

از آنجای که این غذا با کمک فر تهیه می شود، قبل از شروع به کار فر خود را در دمای 180 درجه ی سانتی گراد قرار اده تا گرم شود. سپس درون تابه ای روغن ریخته و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود.
سپس  مرغ را به همراه نمک، فلفل سیاه، پودر سیر و پودر چیلی درون تابه ریخته و چند دقیقه ای تفت دهید تا سفید شوند.حال میبایست سس باربیکیو را نیز به این مخلوط اضافه کنید و به هم بزنید.

حال به حرارات اجازه دهید تا حسابی این مخلوط را بجوشاند به گونه ای که مقدار سس به نصف کاهش یابد. بعد از این مرحله میبایست آن را از روی حرارت بردارید.
تابه ای بزرگ بیاورید و به مفدار دو مشت از چیپس تورتیلارا درون آن ریخته. یک لایه از مرغ با سس باربیکیو روی آن قرار دهید. حال نیمی پر از پنیر، پیاز، گوجه فرنگی، بیکن و جعفری را بریزید. این مراحل را باقی مواد تکرار کنید تا موادتان تمام شود. در نهایت آنها را برای مدت 15 دقیقه در فر بگذارید تا حسابی چخته شود.
دست آخر به همراه خامه ترش و آووکادو سرو کنید.