بخش آخر امروز ویکی فودز، به آموزش یک فینگر فود خوشمزه اختصاص میابد. طرز تهیه ی آن بسیار اسان است و مواد اولیه برای آن در دسترس. حالا که شب یلدا هم نزدیک است میتوانید میز و صندلی غذاخوری شب یلدایتان را رونق ببخشید. پس قارچ و سیب زمینی دوستها با دامه ی مطلب ما را همراهی کنند.

مواد لازم برای تهیه ی کوفته ی قارچ و سیب زمینی:

8 عدد قارچ درشت
225 گرم سیب زمینی پخته و رنده شده
2 قاشق سوپخوری خامه
2 قاشق سوپخوری ساقه پیازچه خرد شده
25 گرم کره نرم شده
50 گرم پنیر موزارلا
1 عدد قرص سبزیجات
و نمک و فلفل به مقدار کافی

و اما طرز تهیه:

اولین کاری که باید انجام دهیم، تبدیل قارچ ها به یک کاسه است. برای این کار پایه ی آنها را جدا کنید و داخلشان را کمی خالی. برای اینکه باید قارچ ها کنار گذاشته شوند و برای جلوگیری از سیاه شده آنها، قارچ ها را آغشته به آبلیمو کنید.
پایه های جدا شده ی قارچ ها را رنده کنید و با سیب زمینی، پیازچه ها ،خامه، کمی نمک و فلفل، کره و در صورت تمایل کمی ژامبون رنده شده و فلفل دلمه، مخلوط کنید.
حالا باید داغ قارچ ها را با این مخلوط پر کنید. آنها را درون ظرف پیرکسی بچینید و روی هر کدام را با کمی پنیر بپوشانید. در 150 میلی لیتر آب، قرص سبزیجات را حل کنید و به آرامی از گوشه ی ظرف آن را داخل ظرف بریزید. حال ظرف پیرکس را داخل فر با درجه ی 200 سانتیگراد برای مدت 20 دقیقه قرار دهید . بعد از آن فینگر فود شما آماده است. آنها را در ظرف های زیبا سرو کنید.