یکی از غذاهایی که معمولا بسیاری از افرادی که سعی بر رژیم گرفتن دارند، مصرف می کنند، کوکو است، مخصوصا اگر این کوکوها سبک باشد و با روغن های مناسب تهیه شوند.
کوکویی که در ادامه ی مطلب قصد آموزش آن را داریم، کوکویی فوق العاده خوشمزه است که البته برای علاقه مندان به بادمجان بسیار مناسب است.
با ویکی فودز همراه شوید.

مواد لازم برای کوکو بادمجان مخصوص :
بادمجان     ۴ عدد
تخم مرغ      ۲ عدد
سیر     چند حبه
قارچ     مقداری

طرز تهیه کوکو بادمجان مخصوص :
برای تهیه ی این غذا بعد از آنکه بادمجان را شستید، ورقه ورقه کردید، آن ها را درون یک ظرف ماست بریزید. ظرف را برای مدت یک ربع داخل یخچال قرار دهید. سپس آن را بیرون آورده و به کمک دستتان، ماست را از بادمجان ها پاک کنید.
ماهیتابه ای آورده و با مقدار روغن کم، بادمجان ها را سرخ کنید.
سپس مقداری سیر را در ظرفی بکوبید و بادمجان های سرخ شده را به آن اضافه کنید و خوب با هم بکوبید. سپس تخم مرغ ها را داخل ظرفی جداگانه کاملا هم زده و به بادمجان و سیر اضافه کنید و آن را کنار بگذارید.
حالا تخم گشنیز پودرشده، پودرموسیر، نعنا خشک پودرشده، گوجه خشک و نمک و فلفل را به آنها اضافه کنید.
درون ماهیتابه کمی روغن بریزید و قارچ های ورقه شده را داخل ماهیتابه بچینید و یک دقیقه صبر کنید تا قارچ ها کمی تغییر رنگ پیدا کنند.
حال مواد کوکو را به آرامی روی قارچ بریزید و صاف کنید. در ماهیتابه را گذاشته تا سرخ شود. سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود. این کوکوی خاص شما به همین آسانی آماده ی پذیرایی است.