فینگر فود شب یلدا امروز ما، به یک دسر ساده از ژلاتین و خامه اختصاص میاید که به وسیله ی طعم دهنده هایی مانند زرد آلو و طالبی درست میشوند و یکی از بهترین گزینه ها برای تزئین میز غذاخوری چوبی شما خواهد بود. پس با ما همراه شوید.

دسر شب یلدا

برای درست کردن این دسر شما باید مقداری مدت زمان بیشتری را صرف کنید و بقیه را به دست زمان و یخچال بسپارید تا خوب سفت شود.

مواد اولیه

شیرینی یا بیسکویت خرد شده : 1 و نیم فنجان

کره ی ذوب شده : 5 قاشق غذاخوری

آب جوش : یک فنجان

آب انگور سفید : یک یا یک دوم فنجان

پنیر خامه ای : یک بسته

ورقه های ژلاتین بدون طعم : یک یا یک دوم فنجان

طعم دهنده مانند چند عدد زردآلو یا طالبی

هندوانه ی خرد شده به شکل توپی : یک دوم پیاله

چند قاچ کوچک از هندوانه با پوست

طالبی خرد شده به شکل توپ توپ ( اختیاری ) : یک دوم پیاله

طرز تهیه:

ته ماهی تابه و یا هر ظرفی که قرار است دسر ما در آن آماده شود را با فویل میپوشانیم. کره را ذوب میکنیم و با مقدار زیادی از بیسکوئیت های خرد شده محلوط میکنیم. سپس این مخلوط را درون ماهیتابه ی فویلی میریزیم، به گونه ای که تمام قسمت فویل از این مخلوط ریخته شده باشد.
در یک کاسه ی بزرگ دیگر، طعم دهنده، ورقه های ژلاتین، آب جوش را میریزم تا همه با هم خوب حل شوند. سپس آب انگور را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط میکنیم. کاسه ی دیگری می آوریم و با همزن برقی با سرعت متوسط، پنیر خامه ای را میزنیم تا صاف شود. بعد پنیر را به مخلوط اضافه میکنیم و به هم میزنیم تا مخلوط صاف و یکدستی درست شود. سپس این مخلوط را درون ظرفی که بیسکوئیت را روی فویل ریخته بودیم میریزیم و داخل یخچال قرار میدهید تا سفت شود.
این مخلوط باید بیش از 8 ساعت در یخچال قرار گیرد تا خودش را کامل بگیرد و سفت شود. بعد از آن مواد را از فویل بیرون میکشیم و برش میدهیم و روی آن را با برشهای کوچک هندوانه تزئین میکنیم.