آیا تا به حال به این موضوع فک کرده اید که هنگامی که مهمانان شما برای شب یلدا، روی صندلیهای بار نشسته اند، از آنها با یک رولت خوشمزه پذیرایی کنید؟ آن هم رولتی که خودتان درست کرده اید؟
نه اشتباه نکنید، منظور ما از رولت، رولتهای شیرین نیستند، بلکه ما امروز قصد آموزش فینگر فود رولت تخم مرغ با سبزیجات را داریم. رولتی که به آسانی آماده میشود و میتواند به عنوان یک پیش غذا و فینگر فود، روی میز شما قرار گیرد. پس با ما همراه شوید.

رولت تخم مرغ با سبزیجات

مواد اولیه برای تهیه ی این رولت معمولا در خانه یافت میشود:

تخم مرغ 6 عدد
هویج 1 عدد
پیازچه 1 عدد
نمک و فلفل سیاه مقدار لازم

و اما دستور تهیه:

قبل از شروع به کار، هویج ها و پیازچه ها را شسته و رنده کنید و پیازچه ها را خرد کنید.
کاسه ای بیاورید، تخم مرغ ها را در آن بشکنید و مقداری نمک و فلفل به آن اضافه کنید. تخم مرغ ها را آنقدر بزنید تا یک رنگ و یک دست شود. سپس هویچهای رنده شده و پیازچه های خرد شده را به آن اضافه کنید. ( بهتر است از قسمت سبز پیازچه بیشتر استفاده شود). سپس آنها را دوباره با یکدیگر بزنید تا خوب مخلوط شوند.
سپس ماهیتابه ای بیاورید، کف آن را چرب کنید و روی حرارت ملاایمی قرار دهید. سطح آن را با لایه ای نازک از این مخلوط بپوشانید. صبر کنید تا این لایه نیم پز شود، پخت کاملا باعث میشود هنگام رول شدن بشکند.
بعد از نیم پز شدن با قاشقی این لایه ی نازک را رول کنید. بعد از رول شدن به مدت یک الی دو دقیقه آن را روی ماهیتابه بگذارید تا کامل بپزد. بعد از خنک شدن رولت را برش زده و آن را سرو کنید. البته میتوانید برای طبخ این غذا و یا تزئین آن از پنیر جدار نیز استفاده کنید.