با آموزش آشپزی خورش حبشي به سبک جنوبی ها برای مهماهایتان سنگ تمام بگذارید و طعمی لذیذ را برایشان به یادگار بگذارید.

یکی از غذاهای محلی جنوبی ها خورش حبشی است که در دسته بندی غذایی  جز غذاهای با طبع گرم قرار می گیرد. این خورش که در آن هم از رب انار و هم از شیره انگور استفاده می شود، طعم جالبی می بایست داشته باشد. با این خورش جنوبی ارضایت مهمانان خود را جلب نمائید.

مواد لازم خورش حبشی براي 4 نفر:

300 گرم گوشت

1/2 پيمانه لپه

3 ق‌س پيازداغ

1/2 پيمانه رب انار رقيق

4 ـ 3 ق‌س شيره انگور

1 و 1/2 پيمانه پودر بادام

6ـ5 عدد برگه زرد آلو يا قيسي

6ـ5 عدد آلو خورشي

50 گرم كشمش سبز

به ميزان لازم ادويه خورشي

نمك و فلفل به مقدار كافي

2 ق‌س نعنا خشك

2 حبه سير

50 گرم كره (معادل 1/3 پيمانه)

2 ق س زعفران دم‌كرده

خورش حبشي (زنگي) غذای محلی جنوبی

طرز تهیه خورش حبشی:

گوشت را خورشي و به اندازه دلخواه برش زده و خوب و تمییزبشوييد. لپه را هم در كاسه اي در آب خيس كنيد. كره را در تابه‌‌ يا قابلمه‌اي كه مي‌خواهيد خورش را در آن بپزيد، آب كرده و گوشت را همراه با پيازداغ در آن تفت داده و خوب هم بزنيد.

 لپه را از آب خارج كنید، به گوشت اضافه كرده و تفت دهيد. پس از گرفته شدن آب گوشت، ادويه خورشي را به مواد اضافه كرده و كمي با گوشت، پيازداغ و لپه هم بزنيد. دقت داشته باشید كه ادويه خيلي روي حرارت نباشد چون مي‌سوزد، پس بايد زود در قابلمه آب بريزيد. آنقدر كه به اندازه يك بند انگشت آب روي مواد باشد. حال در قابلمه را بسته، صبر كنيد تا گوشت و لپه بپزد. آلوها ( برگه آلو،برگه زردآلو يا  قيسي) را شسته و حدود يك ربع خيس كنيد.

رب انار و شيره انگور را حدود يك ساعتپس از جوشیدن غذا، اضافه كنيد. كشمش را پاك كرده و به مدت يك ربع خيس كنيد. بعد از اين مدت بادام پودر شده، آلوها- سیاه و زردآلو- و كشمش را به خورش اضافه کرده همچنین در این قسمت مي‌توانيد نمك، فلفل و زعفران را هم اضافه كنيد تا خورش شما مزه دار شود.

هنگامی که همه مواد را در خورش ريختيد، حرارت را كم و در قابلمه را گذاشته، صبر كنيد تا خورش جا بيفتد يا به اصطلاح به روغن بيفتد. سير را به شكل دلخواه ريز يا حلقه‌اي خرد كرده و در روغن سرخ كنيد. نعنا را هم در روغن يا كره تفت دهيد و براي سرو غذا سيرداغ و پيازداغ را روي آن ريخته و تزئين كنيد.

نکات

مواد خورش را از روز قبل آماده کنید. خوشمزه شدن انواع خورش که دارای موادی مانند حبوبات را از روز قبل در ظرفی مناسب شسته و با کمی آب خیس نمائید . ظرف خورش باید به اندازه کافی بزرگ باشد که در موقع جوشیدن مواد غذائی از آن بیرون نریزید. مواد خورش باید به ترتیب داخل ظرف ریخته شود به یکباره تمام مواد را به داخل ظرف نرزید. گوشت، حبوبات را تفت دهید و سپس روی آنها آب اضافه ( می توانید به جای تفت دادن از آبپز آن ها استفاده کنید ) و حرارت خورش باید ملایم باشد. سعی شود که خورش با زمان بیشتری پخته شود تا خوشمزه تر شده و خوب جا بیفتد. انواع سبزی را تفت داده و بعد از پخته شدن گوشت داخل خورشت اضافه کنید. بسته به ذائقه افراد، چاشنی خورش را کم و زیاد کنید. نمک و ترشی و چاشنی های دیگر را در اواخر پخت اضافه نمائید.

حتما خورش را قبل از سرو بچشيد، اگر زياد شيرين‌مزه بود، يك يا دو قاشق سوپخوري سركه به آن اضافه كنيد. در صورتی که ترشي آن زياد بود و خورش را شيرين‌تر دوست داشتيد مقدار شيره انگور را زيادتر كنيد.