نودل یکی از غذاهای خوشمزه و البته ارزانیست که تقریبا همه ی افراد برای یکبار هم که شده آن را امتحان کرده اند. امروز به جایی میرویم که یک کاسه ی سوپ نودل که 6 دلار قیمت دارد را با قیمت 325 لار به فروش می رساند در حالی که مشتریان کاملا راضی به نظر می رسند.
نکته چیست؟
Niu Ba Ba نام رستورانی است که در سال 1990 میلادی در تایوان افتتاح شد. در منوی ای رستوران 8 نوع سوپ نودل بیف پیدا می شود که محدوده قیمتی آن از سوپ نودل بیف پدر با قیمت ۱۶ دلار شروع شده و تا سوپ نودل بیف رئیس جمهوری با قیمت ۳۲۵ دلار متغیر است.

مدیر کنونی این رستوران در رابطه با سوپ هایشان گفته: «قیمت کاسه های سوپ ما به نظر برخی مردم نجومی است. اما طرز تهیه این غذا در اینجا با هر کجای دیگر چین و تایوان متفاوت است. هر کاسه سوپ حاوی دست‌کم ۴ تکه گوشت گوساله ای است که از آمریکا یا استرالیا وارد شده است. این تکه ها، لذیذترین بخش های گوساله همانند دنده و استیک های باریک ران و سردست را شامل می شوند.

برای اینکه طعم و بافت گوشت همانگونه که مدنظر ماست از آب در بیایید، آن را سه روز پیش از برش منجمد می کنیم، سپس به شکل مکعبی بریده می شود. هنگام پخت نیز در آب گوشت، ۶ چاشنی مختلف با یکدیگر مخلوط می شود.»
جالب است بدانید که این رستوران چندان بزرگ نیست و نمیتوان گفت تجهیز رستوران چندان لوکس است که چنین نودل های گرانقیمتی را سرو می کند، اما مشتریانی که به این رستوران یا ظرفیت 20 نفر می آیند، با کمال میل حاضر به پرداخت چنین هزینه ای هستند.